"Sposoby na dobre zdrowie, piękne kształty i jeszcze lepsze zamopoczucie"

Testujemy nowoczesne technologie dla zdrowia, pięknych kształtów i dobrego samopoczucia. Rezultaty oczekiwane uzyskujemy w zdecydowanie krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnych metod treningowych.

Płaskostopie jest zmorą wielu osób.

Dolegliwość potocznie zwana platfusem potrafi uprzykrzyć każdy krok, ponieważ jest swoistego rodzaju deformacją stopy. Główną przyczyną bólu jest obniżenie lub całkowity zanik wysklepienia stopy, która nie dotyka całą swoją powierzchnią podłoża. 
Dolegliwość dzieli się na dwa rodzaje: płaskostopie podłużne i poprzeczne. Pierwsze jest wynikiem podłużnego obniżenia się łuku, by cała podeszwa dotykała podłoża, a drugie jest spowodowane obniżeniem sklepienia poprzecznego. Wizualnie można zauważyć, że stopa staje się coraz szersza. Dolegliwości bólowe mogą zniwelować wkładki ortopedyczne do butów (więcej na _a1__). Ból nie jest jednak jedynym powodem, dla którego istotne jest leczenie płaskostopia poprzecznego. Wraz z upływem czasu mogą powstać wtórne deformacje. Przykładowo paluch koślawy lub młotkowaty. Ostatecznie pojawiają się także utrudnienia w dobraniu odpowiednio wygodnego obuwia.
Nie mniej istotne problemy sprawiają haluksy. Przyczyny i leczenie haluksów są dość skomplikowanym tematem. Genezą powstania jest chodzenie na wysokich obcasach. Podwyższenie stopy jest przyczyną przeciążenia przedniej części stopy, a obcisłe obuwie zwiększa ucisk na paluch. W ten sposób dochodzi do deformacji palców i powstania płaskostopia. Bardzo często leczenie zachowawcze jest mało skuteczne i konieczne jest zastosowanie bardziej inwazyjnych metod. W takich przypadkach leczeniem z wyboru jest operacja chirurgiczna. Trzeba mieć na uwadze to, że już nigdy nie będzie można zbyt często chodzić na wysokich obcasach, a także po zabiegu pacjentkę czeka dość długa rekonwalescencja.

Zobacz to na zdjęciach:

wkładki ortopedyczne do butów

leczenie płaskostopia poprzecznego

przyczyny i leczenie haluksów